Przelew weryfikacyjny – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Przelew weryfikacyjny – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Jeśli zamierzasz złożyć wniosek o pożyczkę online, musisz być świadom tego, że pożyczkodawca będzie chciał potwierdzić Twoją tożsamość. Być może nie będzie wymagał od Ciebie pozytywnej historii kredytowej lub zaświadczeń o dochodach, a poprosi Cię o wykonanie przelewu weryfikacyjnego. Czym jest przelew weryfikacyjny? Sprawdź!

Pożyczkodawca może Cię poprosić o potwierdzenie tożsamości przez jeden z możliwych sposobów: Instantor, Kontomatik lub przelew weryfikacyjny. W tym artykule chcielibyśmy omówić ten ostatni – przelew weryfikacyjny. Sprawdź, co musisz o nim wiedzieć!

 

Co to jest przelew weryfikacyjny?


Przelew weryfikacyjny to jedna z najczęściej wymaganych przez firmy pożyczkowe form potwierdzenia tożsamości. Jak go wykonać? To bardzo proste - przelewasz pieniądze w zupełnie ten sam sposób, jak zwykle, tylko że tym razem odbiorcą przelewu będzie firma pożyczkowa. Pamiętaj, że musisz posiadać dostęp do bankowości online – nie możesz zrealizować takiego przelewu poprzez wpłatę na poczcie, oraz być właścicielem rachunku, z którego wykonujesz transakcję. 

Pożyczkodawca poprosi Cię o przelanie niewielkiej sumy (zazwyczaj jest to symboliczny jeden grosz lub złotówka) na swoje konto, a w zamian za to, dostanie Twoje dane. Dzięki temu będzie mógł sprawdzić, czy dane osoby wnioskującej o pożyczkę, pokrywają się z tym, co otrzymał poprzez przelew weryfikacyjny. Wykonując przelew weryfikacyjny, musisz posługiwać się więc swoim kontem, którego jesteś właścicielem. Jest to zabezpieczenie przed oszustami, którzy próbują wyłudzić pożyczkę, na dane innych osób. 

 

Kiedy przelew weryfikacyjny jest wymagany?

 

Pod koniec wnioskowania o pożyczkę online możesz być poproszony o potwierdzenie swojej tożsamości właśnie przez przelew symbolicznej kwoty. Dotyczy to jednak tylko tych sytuacji, kiedy wnioskujesz o pożyczkę po raz pierwszy - to znaczy, że nigdy nie byłeś klientem danej firmy pożyczkowej i nie posiada ona Twoich danych. 

 

Kiedy otrzymasz pożyczkę na konto?

 

Gdy tylko pożyczkodawca otrzyma Twój przelew i potwierdzi spójność Twoich danych, a decyzja o przyznaniu pożyczki będzie pozytywna, zostanie Ci wypłacona gotówka.

W zależności od tego, w jakim banku masz konto, oraz w jakim banku ma konto pożyczkodawca, różny może być czas zaksięgowania przelewu. Z pewnością najszybciej przelew wpłynie, gdy posiadasz konto w tym samym banku, co pożyczkodawca lub korzystasz z szybkiego przelewu.

 

Czy przelew weryfikacyjny jest bezpieczny?

 

Z pewnością masz wiele wątpliwości co do tego, czy przelew weryfikacyjny jest bezpieczną formą potwierdzenia tożsamości. Pamiętaj – zanim zdecydujesz się wpłacić “grosza” na konta pożyczkodawcy, sprawdź dokładnie tę firmę. Poszukaj jej w sieci, upewnij się co jej prawdziwości i istnienia. Oszuści są coraz to bardziej kreatywni, jeśli chodzi o wyłudzenia, dlatego ostrożności nigdy za wiele! :) Gdy już będziesz mieć pewność, że firma jest prawdziwa, nie musisz mieć obaw. Pożyczkodawca potrzebuje Twoich danych tylko w celu weryfikacji, nie będzie ich używał w żaden inny sposób, ani przekazywał dalej.

 

Czy można potwierdzić tożsamość w inny sposób?

 

Tak! :) Istnieją inne metody, pozwalające pożyczkodawcy zweryfikować Twoją tożsamość - pisaliśmy o tym tutaj: co to jest Instantor, Kontomatik oraz przelew weryfikacyjny.

Powrót
ILE PIENIĘDZY POTRZEBUJESZ?
1500
min. 100 zł max. 25 000 zł
NA
24 mies.
min. 3 miesiące max. 60 miesięcy

Rata już od: 100zł*

RRSO już od: 0,00%*