Analiza pożyczki Provident (Pożyczka przez Internet)

Analiza pożyczki Provident (Pożyczka przez Internet)

Provident, to nie tylko pożyczki z obsługą domową. To również świetna oferta pożyczek online! Możesz wnioskować o dodatkowe środki bez wychodzenia z domu, a swoje zobowiązanie spłacać w  dogodnych, comiesięcznych ratach. Sprawdź szczegóły Pożyczki przez Internet Provident.


Provident – informacje o firmie


Provident to międzynarodowa instytucja finansowa, która specjalizuje się w udzielaniu szybkich pożyczek ratalnych przez Internet oraz pożyczek zawieranych z udziałem Doradców Klienta Provident.


Sprawdź więcej informacji o firmie Provident >


Pożyczka przez Internet Provident – ile i na jak długo można pożyczyć?


Pożyczka przez Internet Provident, to oferta dla każdego, bowiem zarówno okres spłaty, jak i kwota finansowania są elastyczne, dzięki czemu można wybrać pożyczkę dopasowaną do swoich potrzeb. Minimalna kwota finansowania wynosi 500 zł, a maksymalna aż 20 000 zł. Okres spłaty to 12, 18, 24, 36 lub 48 miesięcy i jest on uzależniony od wysokości pożyczki.

Pamiętaj, że ostateczna wysokość pożyczki oraz warunki udzielenia zależą od oceny Twojej zdolności kredytowej i bieżącej sytuacji finansowej.

 

Ile można pożyczyć, wnioskując o Pożyczkę przez Internet Provident? Zobacz wybrane oferty.

Nazwa pożyczki

Status klienta

Kwota pożyczki

Okres spłaty

Przykład reprezentatywny


Pożyczka Samoobsługowa PRO

Nowy i stały klient

500 – 15 000 zł12, 18, 24 lub 36 miesięcy

 

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 19,62%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 1900 zł, całkowita kwota do zapłaty 2090,04 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt kredytu 190,04 zł (w tym: prowizja za udzielenie pożyczki 0 zł, opłata za plan komfort 190,04  zł, odsetki 0 zł), 12 miesięcznych równych rat w wysokości 174,17 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 07.04.2021 r.


Pożyczka na 48 miesięcy


Nowy i stały klient


5 000 – 20 000 zł

48 miesięcy

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,9%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 11 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 13249,44 zł, oprocentowanie stałe 5%, całkowity koszt kredytu 2249,44 zł (w tym: prowizja 990 zł, odsetki 1259,44 zł), 48 miesięcznych równych rat po 276,03 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 09.12.2020 r.

Pożyczka Wynajmowana

Nowy i stały klient

 500 – 4 000 zł

5 miesięcy

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 80,7%; całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 1000 zł; całkowita kwota do zapłaty 1250 zł; oprocentowanie stałe 0%; całkowity koszt kredytu 250 zł (w tym: prowizja 250 zł; odsetki 0 zł); 5 miesięcznych rat: 4 pierwsze miesięczne równe raty w wysokości 50 zł, ostatnia, 5. miesięczna rata w wysokości 1050 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.03.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Wynajmowanej.


 ZŁÓŻ WNIOSEK O POŻYCZKĘ PROVIDENT >


Kto może wnioskować o Pożyczkę przez Internet Provident?


Provident wymaga minimum formalności, co jest dużym plusem w przypadku szybkich pożyczek online. Co ważne, z Pożyczki przez Internet Provident mogą skorzystać osoby, które ukończyły 18 lat. Nie każda firma pożyczkowa umożliwia wnioskowanie o dodatkowe środki osiemnastolatkom, zwykle granica wieku jest wyższa. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o wnioskowaniu o ten produkt.

 

Wiek klienta

od 18 roku życia

Dochód

stały dochód jest wymagany

Obywatelstwo

polskie

Wymagane dokumenty

dowód osobisty

Dodatkowe wymagania

pozytywna ocena zdolności kredytowej, adres e-mail, numer telefonu, konto osobiste

 

 ZŁÓŻ WNIOSEK O POŻYCZKĘ PROVIDENT >


Jakie bazy dłużników sprawdza Provident?


Provident to rzetelna firma pożyczkowa, która weryfikuje swoich potencjalnych klientów w celu dopasowania pożyczki do ich możliwości finansowych oraz potwierdzenia, że osoby te będą w stanie spłacić swoje zobowiązanie w terminie.

Firma sprawdza klientów w następujących rejestrach dłużników:

 • Biuro Informacji Gospodarczej S.A.,
 • Biuro Informacji Kredytowej S,A.


Pożyczka przez Internet Provident – jak wnioskować?


Aplikowanie o Pożyczkę przez Internet Provident odbywa się całkowicie online. W tym celu należy wypełnić odpowiedni formularz oraz przygotować swój dowód osobisty i PESEL. Jak to zrobić?

 1. Wypełnij wniosek online
  Uzupełnij swoje dane osobiste m.in.: imię, nazwisko, PESEL oraz numer dowodu osobistego i telefonu komórkowego

 2. Załóż konto w serwisie Provident (jeśli już je posiadasz, pomiń ten krok)

 3. Poczekaj na decyzję pożyczkową – otrzymasz ją w ciągu kilku minut od momentu złożenia wniosku pożyczkowego
  Pamiętaj, że warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik badania oceny zdolności kredytowej klienta!

 4. Sprawdź i zaakceptuj ofertę pożyczki Provident

 5. Potwierdź swoje dane osobowe, wykonując przelew weryfikacyjny w kwocie 1 zł

 6. Pieniądze znajdą się na Twoim koncie osobistym najszybciej, jak to możliwe (pożyczkodawca wykona przelew środków maksymalnie w 24 godziny od momentu zawarcia umowy)


Pożyczka przez Internet Provident – jak wygląda spłata pożyczki?


Spłata Pożyczki przez Internet Provident odbywa się w systemie ratalnym. Dokładny harmonogram spłaty wraz z wyznaczonymi terminami i wysokością rat znajdziesz na swoim Koncie Klienta w serwisie Provident. Raty należy zwracać co miesiąc – w zależności od okresu spłaty pożyczki, przez 12, 18, 24, 36 lub 48 miesięcy. Spłata odbywa się całkowicie zdalnie za pomocą przelewu bankowego. Możesz go wykonać ze swojego konta osobistego (lub innego konta) przez Internet, korzystając z bankowości online, BLIK-a lub w wybranym oddziale banku lub placówce pocztowej. Sprawdź, jaki tytuł przelewu należy podać oraz dokładnie zweryfikuj numer konta pożyczkodawcy, by przesłać ratę na poprawny rachunek. Pamiętaj,  że możesz spłacić pożyczkę przed terminem, nie ponosząc przy tym żadnych kosztów dodatkowych.


Pożyczka przez Internet Provident – zalety i wady

Zalety

Wady

Wysoka kwota pożyczki i długi okres spłaty

Weryfikacja klienta w bazach dłużników

Możliwość wnioskowania o kolejną pożyczkę po upływie 120 dni

Konieczność osiągania stałych dochodów

Możliwość skorzystania z przesunięcia terminu spłaty

Konieczność podania nazwy pracodawcy (bez kontaktu z pracodawcą)

Minimum formalności

Możliwość wykupienia ubezpieczenia lub pakietów medycznych

Pożyczka od 18 roku życia

 

Powrót
ILE PIENIĘDZY POTRZEBUJESZ?
1500
min. 100 zł max. 25 000 zł
NA
24 mies.
min. 3 miesiące max. 60 miesięcy

Rata już od: 100zł*

RRSO już od: 0,00%*