Jak bezpiecznie pożyczać pieniądze przez internet?

Jak bezpiecznie pożyczać pieniądze przez internet?

W ciągu ostatnich dziesięciu lat liczba firm pożyczkowych gwałtownie wzrosła. Z jednej strony to dobrze, ponieważ pożyczkodawcy przygotowują konkurencyjne oferty. Z drugiej jednak pojawiło się pewne zagrożenie. Musimy dokładniej weryfikować wiarygodność i rzetelność instytucji finansowych. Zobacz, jak bezpiecznie pożyczać pieniądze online.

Zweryfikuj pożyczkodawcę


Pamiętaj, by przed podpisaniem umowy zawsze sprawdzać wiarygodność firmy. Zajrzyj na jej stronę internetową. Sprawdź, jakie informacje udostępnia potencjalnym klientom. Poszukaj odpowiedzi na następujące pytania:

  • Jaka jest nazwa firma? Do kogo należy?
  • Jaki jest adres siedziby?
  • Ile lat działa na rynku?
  • Czy podlega kontroli instytucji państwowych?
  • Czy sprawdza pożyczkobiorców w bazach dłużników?

Poszukaj opinii na temat firmy. Zaglądnij na jej kanały w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, Youtube). Sprawdź, czy ma wizytówkę w Google. Przejrzyj fora internetowe. Pamiętaj, że wszystkie firmy pożyczkowe widniejące w naszym serwisie są przez nas dokładnie weryfikowane!

Zapoznaj się dokładnie z umową pożyczkową


Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, koniecznie przeczytaj umowę. Zwróć szczególną uwagę na to, co jest napisane małym druczkiem. Dzięki temu unikniesz przykrych niespodzianek. Sprawdź, czy zapisane warunki są takie same jak te, zaproponowane na początku. Zobacz, czy nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. Poszukaj informacji na temat odsetek karnych za opóźnienia w spłacie pożyczki. Sprawdź termin spłaty i wysokość RRSO. Zwróć uwagę na to, czy pożyczkodawca uwzględnił możliwość przedłużenia spłaty lub refinansowania pożyczki.

Jeśli masz jakieś wątpliwości lub pytania, skontaktuj się z konsultantem. Przy okazji zwróć uwagę na jakość obsługi klienta. Jeśli zapoznałeś się już z umową, przeczytaj dołączone dokumenty, takie jak:

  • formularz odstąpienia od umowy,
  • harmonogram spłaty raty,
  • arkusz informacyjny,
  • tabela opłat i prowizji.


Oceń realnie swoje możliwości finansowe


Pamiętaj, by wziąć tylko taką pożyczkę, na jaką faktycznie możesz sobie pozwolić. Wtedy istnieje mniejsze ryzyko, że wpadniesz w spiralę zadłużenia. Przeanalizuj swoje dochody i wydatki. Nie podejmuj decyzji pod wpływem chwili. Pożyczaj tylko tyle, ile rzeczywiście potrzebujesz.

Zanim podpiszesz umowę, zwróć uwagę na oprocentowanie pożyczki, prowizję, wysokość rat, całkowity koszt oraz dodatkowe koszty (np. opłata przygotowawcza). Warto poświęcić kilka minut, by później nie żałować swojej decyzji. Nigdy nie podpisuj umowy w ciemno! Pamiętaj, by składać wniosek tylko przez zaufaną sieć internetową. Jeśli w pewnym momencie zostaniesz przekierowany na inną stronę, sprawdź, czy nadal należy do pożyczkodawcy. Jeśli nie, zrezygnuj z oferty. Zwróć też uwagę na to, by była odpowiednio zabezpieczona. Świadczy o tym kłódka w pasku przeglądarki. Wtedy masz pewność, że osoby trzecie nie będą miały dostępu do Twoich danych.

Jeśli będziesz przestrzegać powyższych zasad, nie musisz się martwić o swoje bezpieczeństwo przy braniu pożyczki przez Internet.

Powrót
ILE PIENIĘDZY POTRZEBUJESZ?
1500
min. 100 zł max. 25 000 zł
NA
24 mies.
min. 3 miesiące max. 60 miesięcy

Rata już od: 100zł*

RRSO już od: 0,00%*