Jak dobrze wypełnić wniosek o pożyczkę?

Jak dobrze wypełnić wniosek o pożyczkę?

Wnioskując o pożyczkę online, zostaniesz poproszony o wypełnienie wniosku, w którym należy podać dane osobowe oraz informacje związane z aktualną sytuacją życiową, zawodową i finansową. Wydaje się to prostą czynnością, ale wielu klientów już na samym początku popełnia błędy, przez które nie przechodzi wstępnej weryfikacji. Sprawdź, jak prawidłowo wypełnić wniosek o pożyczkę.

Nieprawidłowe dane, ignorowanie komunikatów oraz wiadomości ze strony pożyczkodawcy niejednokrotnie powoduje, że pożyczka nie będzie udzielona. Co należy zrobić? Sprawdź, jak prawidłowo wypełnić wniosek o pożyczkę.

Jakie dane będą Ci potrzebne? 

Zanim zaczniesz wypełniać wniosek o pożyczkę, przygotuj dokumenty, które będą Ci potrzebne. Większość firm pożyczkowych wymaga danych z dowodu osobistego (PESEL, data ważności, seria i numer dokumentu), numeru rachunku bankowego, informacji o wysokości wynagrodzenia oraz okresie i formie zatrudnienia w obecnej firmie. Upewnij się, że jesteś w stanie prawidłowo uzupełnić powyższe dane.

Nie ryzykuj – wybieraj świadomie

Świadomy wybór pożyczkodawcy to jeden z najważniejszych aspektów, które należy przemyśleć przed wypełnieniem wniosku. Zanim zaciągniesz pożyczkę w danej firmie, sprawdź informacje na jej temat na liście ostrzeżeń KNF, w Rejestrze Firm Pożyczkowych czy też Rejestrze Instytucji Pożyczkowych. Przeczytaj również opinie o niej w internecie. Wybieraj wśród zaufanych pożyczkodawców, z którzy skorzystali już inni konsumenci. 

Skup całą swoją uwagę na wypełnianiu wniosku

Z wypełnianiem wniosku o pożyczkę jest tak samo, jak z wypełnianiem ważnych dokumentów. Poświęć kilka minut tylko na jego wypełnienie. Skup na nim całą swoją uwagę. Uważnie czytaj pytania i upewnij się, że udzieliłeś prawidłowych odpowiedzi.
Jeżeli nie jesteś pewien, sprawdź swoje dane w dokumentach. 

Nie koloruj rzeczywistości

Wnioskując o pożyczkę, nie koloruj rzeczywistości i nie kłam. Odpowiadaj na pytania zgodnie z prawdą. Nie zawyżaj kwoty wynagrodzenia i nie zaniżaj sumy swoich wydatków. Wypełnij wniosek rzetelnie.

Przeczytaj umowę pożyczki

Zanim zaciągniesz pożyczkę zapoznaj się z umową – to bardzo ważne. Zwróć uwagę na takie kwestie, jak:

 

  • wysokość rat, 
  • terminy spłaty, 
  • oprocentowanie, 
  • ubezpieczenie kredytu lub pożyczki,
  • numer konta, na który powinieneś dokonywać wpłat, 
  • numer kontaktowy do pożyczkodawcy.

 

Przeczytaj dokładnie umowę – musisz być całkowicie pewien, że stać Cię na tę pożyczkę i że nie ma w niej żadnych „ukrytych kosztów”. Pamiętaj, jeśli masz jakiekolwiek pytania – skontaktuj się z pożyczkodawcą i dopytaj o nurtujące Cię kwestie. Bądź całkowicie pewien swojego wyboru. A jeśli z jakiś przyczyn zdecydujesz się zrezygnować z pożyczki, to pamiętaj, że masz prawo odstąpić od umowy pożyczki w terminie 14 dni od momentu jej podpisania! 

Wypełniając wniosek o pożyczkę, zawsze upewnij się, czy nie nie popełniłeś w nim błędów. Pamiętaj o dokładnym czytaniu pytań i umowy. Bądź pewien swoich wyborów. W razie wątpliwości zawsze pytaj. 

Powrót
ILE PIENIĘDZY POTRZEBUJESZ?
1500
min. 100 zł max. 25 000 zł
NA
24 mies.
min. 3 miesiące max. 60 miesięcy

Rata już od: 100zł*

RRSO już od: 0,00%*