Pożyczki dla rencistów – gdzie szukać?

Pożyczki dla rencistów – gdzie szukać?

Nie jest tajemnicą, że dochód z renty może być niewystarczającą podstawą do otrzymania pożyczki. Sprawdźmy jednak, czy rencista chcący ubiegać się o finansowanie z góry skazany jest na porażkę i nigdzie pożyczki nie otrzyma? A może są jednak instytucje, które mu jej udzielą? Przedstawiamy pożyczki dla rencistów!


Pożyczka w banku dla rencisty

Polskie banki nie wykluczają rencistów jako swoich klientów pożyczkowych. Jednym z banków, który bierze pod uwagę dochód z renty jest Santander Consumer Bank. Chcąc ubiegać się o kredyt gotówkowy eGotówka, bank wymaga, aby klient był pełnoletni i miał pełną zdolność do podejmowania czynności prawnych, miał stałe i udokumentowane źródło dochodu oraz zdolność kredytową – zdolność do spłaty kredytu wraz z odsetkami w umownych ratach. Jako akceptowane źródła dochodu bank bierze pod uwagę między innymi rentę. Rencista okazać będzie musiał przy składaniu dokumentów dokument potwierdzający wysokość dochodów wraz z datą przyznania świadczenia. Niezbędny będzie także numer PESEL, seria i numer dowodu osobistego oraz adres zamieszkania, wysokość średnich dochodów netto z ostatnich 3 miesięcy, oraz dane o zaciągniętych kredytach i innych zobowiązaniach finansowych. Wnioskując o kredyt gotówkowy eGotówka Santander Consumer Banku, możesz wybrać kwotę od 500 do 30 000 zł ze spłatą rozłożoną na okres od 3 do 60 miesięcy.


ZŁÓŻ WNIOSEK O KREDYT GOTÓWKOWY EGOTÓWKA SANTANDER CONSUMER BANKU >

 


Inną ofertę, w ramach której akceptowane są dochody z renty, posiada Getin Bank. Mowa o Kredycie gotówkowym Getin Banku na kwotę od 1 000 do 200 000 zł, z okresem  kredytowania od 1 miesiąca do 10 lat, bez wychodzenia z domu. Bank akceptuje źródła dochodów takie jak: umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło, renta, emerytura, kontrakt oraz dodatkowe diety lub świadczenia takie jak 500+.


ZŁÓŻ WNIOSEK O KREDYT GOTÓWKOWY GETIN BANKU >Bank Spółdzielczy WARKA
oferuje natomiast Kredyt Gotówkowy dla Emerytów i Rencistów, gwarantując najniższe oprocentowanie i prowizję, minimum formalności i brak ukrytych opłat.
Rencista może wziąć kredyt na dowolny cel konsumpcyjny w kwocie  maksymalnie do 15-krotności miesięcznych dochodów netto, okres kredytowania może wynieść do 48 miesięcy. Kredyt ten dostępny jest jedynie stacjonarnie.

Pożyczka pozabankowa dla rencisty

Jeśli mimo otrzymywanej renty żaden bank nie zechce przyznać finansowania, warto zastanowić się nad pożyczką pozabankową. Firma Lendon posiada w swojej ofercie pożyczkę dla rencistów. Możesz pożyczyć od 500 do 3 000 zł z okresem spłatym równym 30 dni. Wnioskując o kolejną chwilówkę Lendon, możesz wówczas pożyczyć nawet 6 000 zł! Sprawdź pożyczkę dla rencistów Lendon >

Podobnie firma Provident przyznając pożyczkę, wymaga, aby
spełnić następujące warunki - być osobą pełnoletnią, posiadać stałe zameldowanie poświadczone wpisem w dowodzie osobistym, być Obywatelem RP oraz mieć stałe źródło dochodu – z pensji, renty czy emerytury. Chcesz wiedzieć więcej o pożyczce ratanej Provident? Sprawdź pożyczkę dla rencistów Provident >


Poprawa zdolności kredytowej rencisty

Jeśli mimo dostępnych ofert rencista nie otrzymał finansowania, problemem może być jego niski dochód lub zła historia kredytowa, a nie sama podstawa jego otrzymywania. W tej sytuacji warto rozpatrzyć poprawienie swojej zdolności kredytowej poprzez dorobienie sobie do renty. Mogą to być lekkie prace, często wykonywane przez internet lub np. opieka nad dziećmi. W tej sytuacji, jeśli dochód zostanie udokumentowany sytuacja rencisty w oczach banku czy instytucji finansowej poprawi się i łatwiej będzie otrzymać środki na wymarzony cel. 


Co do zasady, renciści nie muszą z góry zakładać, że składając wniosek o kredyt czy pożyczkę otrzymają decyzję odmowną. Instytucje bankowe, jak i poza bankowe oferują im często produkty dedykowane. Jednak kluczową kwestią jest ich ogólny stan majątkowy, to czy mają zadłużenia oraz oczywiście jaką kwotę i na jaki okres chcieliby otrzymać. 

 

Powrót
ILE PIENIĘDZY POTRZEBUJESZ?
1500
min. 100 zł max. 25 000 zł
NA
24 mies.
min. 3 miesiące max. 60 miesięcy

Rata już od: 100zł*

RRSO już od: 0,00%*