Co to jest Kontomatik i jak działa?

Co to jest Kontomatik i jak działa?

Wnioskujesz o pożyczkę online i firma pożyczkowa poprosiła Cię o potwierdzenie danych osobowych wpisanych w formularzu? Nie masz na koncie środków, by wykonać przelew weryfikacyjny, więc decydujesz się na Kontomatik? Sprawdź, czym jest Kontomatik i jak działa!


Wiele spraw obecnie można załatwić bez wychodzenia z domu – w tym zaciągać zobowiązania. Jak firma może jedna sprawdzić, czy osoba składająca np. wniosek pożyczkowy jest rzeczywiście tym, za kogo się podaje? Poza standardowym przelewem weryfikacyjnym może użyć aplikacji, z których korzystają parabanki, banki i inne instytucje finansowe. Jedną z nich jest Kontomatik. Sprawdźmy, jak on działa?

Czym jest Kontomatik?


Kontomatik to jedna z aplikacji służących do potwierdzenia tożsamości klienta w internecie. Jednocześnie pozwala ona na pobranie historii transakcji w celu skontrolowania przepływów pieniężnych i wyliczenia na tej podstawie zdolności kredytowej. Aplikacja z powodzeniem wykorzystywana jest w celach weryfikacyjnych przez wiele firm pożyczkowych w Polsce. Firma Kontomatik funkcjonuje na rynku od 2009 roku. 

Jak działa Kontomatik?


Standardem w firmach oferujących pożyczki online jest kontrolowanie tożsamości klientów za pomocą przelewu weryfikacyjnego na 1 zł lub 1 gr, ale można wykorzystać do tego celu również aplikację Kontomatik. Pozwala ona na sprawdzenie danych wnioskującego o pożyczkę. Po wybraniu opcji weryfikacji za pośrednictwem Kontomatik internauta powinien kliknąć okienko z logo swojego banku. Na ekranie komputera wyświetli mu się miejsce do logowania za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Wnioskujący o zobowiązanie musi więc podać login i hasło do konta, a następnie aplikacja Kontomatik uzyska dostęp do historii jego rachunku osobistego.

Kontomatik weryfikuje dane osobowe klienta – właściciela konta – i porównuje je z tymi, które zostały wskazane we wniosku o pożyczkę. Jednocześnie może sprawdzić historię rachunku i ocenić, czy daną osobę stać na zaciągnięcie danego zobowiązania. Taki tryb weryfikacji ma jeszcze jedną bardzo ważną zaletę, mianowicie nie trzeba czekać na zaksięgowanie przelewu weryfikacyjnego na koncie, by otrzymać środki. 

Czy korzystanie z Kontomatik jest bezpieczne?


Wiele osób z dużą dozą sceptycyzmu podchodzi do kwestii logowania się do swojego banku przez inną stronę niż bankową. Jednak trzeba podkreślić, że Kontomatik zaliczany jest do tak zwanych zaufanych aplikacji, a żadne dane nie są w niej nigdzie zapisywane. Podlegają tylko weryfikacji i przesyłane są przez bezpieczne połączenie. Kiedy owa weryfikacja zostaje zakończona, dane do logowania do bankowości elektronicznej klienta są natychmiast kasowane z systemu. 

Sprawdzenie rachunku wnioskującego jest dla pożyczkodawcy bardzo ważne, ponieważ może to zmniejszyć ponoszone przez niego ryzyko. Jeśli przepływy pieniężne na rachunku wskazują, że realnie rzecz ujmując, klienta nie stać na zaciągnięcie pożyczki, wpłynie to negatywnie na decyzję – w efekcie pożyczkodawca najpewniej odmówi udzielenia zobowiązania takiemu wnioskującemu. 

Powrót
ILE PIENIĘDZY POTRZEBUJESZ?
1500
min. 100 zł max. 25 000 zł
NA
24 mies.
min. 3 miesiące max. 60 miesięcy

Rata już od: 100zł*

RRSO już od: 0,00%*