Co to jest Instantor i jak działa? Czy to jest bezpieczne?

Co to jest Instantor i jak działa? Czy to jest bezpieczne?

Szukasz pozyczki online bez przelewu weryfikacyjnego? Jest na to sposób! Firmy pożyczkowe udostępniają alternatywne sposoby potwierdzenia tożsamości. Jednym z nich jest Instantor. Sprawdź, jak działa i czy jest bezpieczny.

Formalności związane z zaciągnięciem pożyczki online zostały obecnie zredukowane praktycznie do minimum. Całą operację można zamknąć w kilkunastu minutach bez wychodzenia z domu. Nie oznacza to jednak, że możliwe jest pominięcie kilku ważnych kwestii, bez których wnioskowanie okaże się nieskuteczne. Jedną z nich jest weryfikacja tożsamości. Najpopularniejszą metodą potwierdzenia nadal jest przelew weryfikacyjny na kwotę 1 złotego lub 1 grosza. Firmy pożyczkowe coraz częściej umożliwiają także ocenę za pomocą logowania do bankowości internetowej (Kontomatik) lub wykorzystanie Instantora. Czym jest Instantor?

Co to jest Instantor i jak działa?

Instantor to nowoczesne narzędzie do weryfikacji zdolności do zaciągnięcia pożyczki online danej osoby. Podstawą działania jest tu oprogramowanie informatyczne, które błyskawicznie zestawia i bada poprawność danych we wniosku o pożyczkę z danymi osobowymi właściciela rachunku bankowego, na który ten się loguje. Powstały w ten sposób raport jest podstawą podejmowania decyzji dla pożyczkodawcy. Wykorzystanie Instantora nie wymaga obecności osób trzecich, a cały proces trwa zaledwie kilka minut. To właśnie szybkość działania jest główną zaletą tego narzędzia, którą coraz częściej doceniają pożyczkobiorcy. Z drugiej strony, wiele osób obawia się, że ich dane osobowe i hasła mogą zostać zapisane w niepożądanym oprogramowaniu. Czy faktycznie jest się czego bać?

Czy Instantor jest bezpieczny?

Instantor został opracowany przez firmę Instantor AB, która rozpoczęła działalność na polskim rynku już w 2014 roku. Z usług szwedzkiego potentata korzystają firmy finansowe położone na całym świecie. Uproszczony proces weryfikacji tożsamości dostępny jest między innymi w Czechach, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Meksyku czy Wietnamie. W żadnym z tych regionów nie odnotowano jak do tej pory problemów z funkcjonowaniem instantora. Dlaczego tak się dzieje?

Oprogramowanie wykorzystuje zaawansowany i zaszyfrowany system bezpieczeństwa. Wszelkie dane klienta są chronione przez protokół udostępniający szyfrowanie komunikacji sieciowej. Instantor oparty jest o specjalistyczny algorytm, który zbiera następujące dane:

  • historia spłaty rachunków,
  • historia spłaty zobowiązań,
  • statystyki opłat stałych,
  • wydatki przeznaczane na cele konsumpcyjne,
  • wpływy od pracodawcy.

Na ich podstawie w raporcie zamieszczone są między innymi takie dane jak: liczba transakcji w miesiącu, waluta dokonywania płatności, średnia liczba operacji na rachunku w ciągu miesiąca, łączna wartość spłaconych zobowiązań i wiele innych, które informują o historii kredytowej klienta. Dane przekazywane są w czasie rzeczywistym pożyczkodawcy, więc nie ma możliwości ich przechwycenia.

Instantor nie ma też możliwości dokonywania jakichkolwiek zmian i operacji na koncie, gdyż działa na zasadzie
screen scrapingu. Wszystko to sprawia, że instantor jest narzędziem w pełni funkcjonalnym i bezpiecznym, które pozwala na potwierdzenie tożsamości nawet w sytuacji, gdy na naszym rachunku bankowym nie ma środków pieniężnych.

Powrót
ILE PIENIĘDZY POTRZEBUJESZ?
1500
min. 100 zł max. 25 000 zł
NA
24 mies.
min. 3 miesiące max. 60 miesięcy

Rata już od: 100zł*

RRSO już od: 0,00%*