Jak wybrać firmę pożyczkową?

Jak wybrać firmę pożyczkową?

Pilnie potrzebujesz gotówki, ale nie wiesz, w jakiej firmie starać się o pożyczkę? Liczba dostępnych na rynku instytucji finansowych może przyprawić o niezłe zawroty głowy. Dziś podpowiemy Ci, w jaki sposób wybrać firmę pożyczkową – na co zwracać uwagę i jak wnioskować o pożyczkę! Przeczytaj poniższy artykuł, jeśli właśnie chcesz pożyczyć gotówkę z instytucji pozabankowej. 

Wybór firmy pożyczkowej to bardzo ważne, ale zarazem trudne zadanie. Pożyczając od instytucji pozabankowej, chcemy, by odbyło się to na jak najbardziej korzystnych warunkach dla nas. Jak sprawdzić, która z firm ma najlepszą ofertę?

 

Określ, ile gotówki potrzebujesz

Na początku określ, jaką sumę pieniędzy potrzebujesz. Postaraj się oszacować ją z jak największą dokładnością, aby nie doszło do sytuacji, że pożyczysz za mało lub za dużo. W obu tych przypadkach będzie się to wiązało z problemem – w sytuacji, gdy weźmiesz za małą pożyczkę, będziesz musiał wnioskować o kolejną, aby zdobyć sumę, jaka jest Ci potrzebna. To może szybko wpędzić Cię w spiralę długów. Jeśli znowu weźmiesz za dużo, będziesz musiał więcej zwrócić, a to łączy się z większymi kosztami całkowitymi kredytu. 

Na jakie jeszcze pytania powinieneś sobie odpowiedzieć?

 • Na jaki cel potrzebujesz pieniędzy? To pytanie pomoże Ci w oszacowaniu łącznej kwoty, jaką chcesz pożyczyć. Jeśli masz upatrzony nowy samochód i potrzebujesz pożyczyć kilka tysięcy, sprawa jest dosyć prosta. Znasz dokładną wartość pojazdu i doskonale wiesz, ile Ci brakuje. Ale jeśli robisz remont kuchni czy łazienki, tu mogą pojawić się schody. Każdy, kto choć raz remontował mieszkanie wie, że po drodze wyskakuje mnóstwo nieoczekiwanych kosztów, więc warto zabezpieczyć się na tę okoliczność. Z drugiej strony,- być może uda Ci się kupić coś taniej?

 • Jaką ratę jesteś w stanie spłacać miesięcznie? Podsumuj swoje miesięczne przychody i wydatki i określ, ile jesteś w stanie miesięcznie przeznaczyć na spłatę raty pożyczki.

 • Na ile rat chcesz rozłożyć pożyczkę? Chcesz płacić większe raty, ale pozbyć się kredytu szybciej, czy wolisz rozłożyć pożyczkę na mniejsze kwoty rat, lecz spłacać ją dłużej, wybierając pożyczkę długoterminową online? Ten punkt łączy się z poprzednim, który omówiliśmy. W zależności od tego, jak szybko jesteś w stanie spłacić pożyczkę, możesz określić czas trwania i długość rat.

 • Czy masz pozytywną historię kredytową? Osobom bez zaległości w bazach dłużników BIK, BIG i KRD i bez zadłużeń znacznie łatwiej jest dostać kredyt lub pożyczkę. Dzięki temu możesz uzyskać również lepsze warunki!

 

Sprawdź porównywarki finansowe

Porównywarki finansowe pozwalają na szybkie porównanie dostępnych na miejscu kredytów gotówkowych i pożyczek pozabankowych. Jeśli nie wiesz, jakie oferty są obecnie dostępne, możesz skorzystać z takiej porównywarki. Dzięki temu dowiesz się, która oferta wypada najlepiej na tle innych. 

W ten sposób szybko porównasz:

 • Minimalną i maksymalną kwotę pożyczki,
 • Czas trwania pożyczki i ilość rat,
 • Wysokość rat,
 • RRSO,
 • Oprocentowanie,
 • Sprawdzisz, czy pożyczka ma ubezpieczenie,
 • Sprawdzisz opinie innych użytkowników o firmie pożyczkowej.

Poszukaj rankingów pożyczek

Wiele serwisów o tematyce finansowej przygotowuje również rankingi, które są aktualizowane co miesiąc. W rankingach finansowych ujęta jest większość produktów dostępnych na rynku, lecz każdy z nich ma przypisane określone miejsce. Najczęściej wyróżnione zostają 3 oferty, które znajdują się odpowiednio na pierwszy, drugim i trzecim miejscu. 

 

Poczytaj opinie w internecie i zasięgnij rady znajomych

Jeśli wstępnie zapoznałeś się już z tym, jakie oferty mają poszczególne firmy pożyczkowe, warto poszukać o nich opinii w internecie. Zasięgnij również rady znajomych lub rodziny - być może ktoś z Twojego bliskiego otoczenia wnioskował o kredyt lub pożyczkę? 

Szukając opinii innych osób zwróć szczególną uwagę na takie parametry jak: 

 • szybkość wypłaty pożyczki na konto,
 • kontakt z firmą pożyczkową,
 • konsekwencje, jakie grożą Ci za opóźnienia w spłatach lub brak spłat rat.

 

Skorzystaj z usług doradcy kredytowego

Temat wzięcia pożyczki Cię przeraża? Czujesz, że nie podołasz tylu informacjom? Jeśli masz obawy, warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego. To spec, który wszystkie oferty pożyczkowe i kredytowe ma w małym palcu. Pomoże Ci wybrać najlepszą pożyczkę w odniesieniu do Twoich oczekiwań i możliwości finansowych.

Wybór firmy pożyczkowej wcale nie musi spędzać Ci snu z powiek, pod warunkiem, że odpowiednio się do niego przygotujesz. Określ swoje oczekiwania oraz możliwości finansowe, a następnie poszukaj odpowiedzi na pytania, które Cię nurtują. Sprawdź, który pożyczkodawca oferuje najlepsze warunki, przeczytaj opinie i podejmij decyzję, czy jesteś w stanie mu zaufać i podjąć z jego firmy pożyczkę. Powodzenia!

Powrót
ILE PIENIĘDZY POTRZEBUJESZ?
1500
min. 100 zł max. 25 000 zł
NA
24 mies.
min. 3 miesiące max. 60 miesięcy

Rata już od: 100zł*

RRSO już od: 0,00%*