Pożyczka przez internet na konto – co warto wiedzieć?

Pożyczka przez internet na konto – co warto wiedzieć?

Pożyczka online to jeden z częściej wybieranych produktów, dzięki którym możesz sfinansować dowolny cel. Środki wypłacane są na rachunek klienta, a cały proces odbywa się zdalnie. Sprawdź, czym jest pożyczka przez internet na konto i co warto o niej wiedzieć!


W sieci możemy załatwić dziś wiele spraw, w tym również tych natury finansowej. Zaciągnięcie pożyczki przez internet na konto bankowe nie sprawi nam zbyt wielu problemów, zwłaszcza że stanowi to zwykle integralny element oferty firm pozabankowych. Sprawdźmy, co powinniśmy wiedzieć o takich pożyczkach online i na jakie kwestie w związku z nimi zwrócić szczególną uwagę.

Jak ubiegać się o pożyczkę przez internet?

W wielu firmach pożyczkowych bez trudu można otrzymać pożyczkę w pożądanej wysokości. Cała procedura odbywa się przez internet, czyli bez nawiązywania osobistego kontaktu pomiędzy stronami umowy. 

By zaciągnąć takie zobowiązanie, wystarczy wypełnić formularz elektroniczny i podać w nim podstawowe dane dotyczące pożyczki – jej kwotę oraz okres kredytowania. Konieczne jest też wpisanie w tym miejscu danych osobowych klienta czy też złożenie oświadczenia o wysokości i źródle pozyskiwanych dochodów. Na tej podstawie firma podejmie decyzję o udzieleniu pożyczki lub odmówi tego. 

Aby dostać pożądaną kwotę zobowiązania, pożyczkobiorca musi jeszcze zweryfikować swoją tożsamość w oczekiwany przez pożyczkodawcę sposób. Najczęściej w tym celu trzeba wykonać przelew weryfikacyjny na symboliczną kwotę w wysokości 1 zł lub 1 gr z konta zarejestrowanego na dane klienta na rachunek firmy. Jeśli dane z wniosku i z przelewu są ze sobą zgodne, weryfikacja jest poprawna, a pożyczka może zostać wypłacona. 

1

Kwota pożyczki: 100 - 500 zł

Okres spłaty: 61 dni

RRSO:
0%

* Okres spłaty i warunki pożyczki są ustalane indywidualnie.

* Okres spłaty i warunki pożyczki są ustalane indywidualnie.

Reprezentatywny przykład dla pożyczki udzielonej przez instytucję pożyczkową, na rzecz której Net Credit Sp. z o.o. świadczy usługę pośrednictwa kredytowego: Dla przykładowej pożyczki 1000 zł na 61 dni (Standardowe Warunki Spłaty): RRSO wynosi 513,59% (obliczone na dzień 29.05.2020); całkowita kwota pożyczki: 1000 zł; oprocentowanie zmienne w skali roku: 7.2%; całkowity koszt pożyczki: 160,80 zł, w tym: Prowizja 154,90 zł, Odsetki 5,90 zł; okres obowiązywania umowy: 61 dni; całkowita kwota do spłaty: 1160,80 zł.

2

Kwota pożyczki: 500 - 5000 zł

Okres spłaty: 61 dni

RRSO:
508.47%

* Okres spłaty i warunki pożyczki są ustalane indywidualnie.

* Okres spłaty i warunki pożyczki są ustalane indywidualnie.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 508,47% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 800,00 zł; całkowita kwota do spłaty 928,00 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 7,2%; całkowity koszt pożyczki 128,00 zł (w tym: prowizja 123,27 zł, odsetki 4,73 zł zł); jednorazowa opłata rejestracyjna wynosi 1,00 zł (zwracana); umowa na 61 dni. Kalkulacja na dzień 23.02.2021r.

3

Kwota pożyczki: 1000 - 3000 zł

Okres spłaty: 40 dni

RRSO:
0%

* Pierwsza darmowa pożyczka!

* Pierwsza darmowa pożyczka!

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) 0 %; całkowita kwota pożyczki 2000 zł; oprocentowanie 0%, całkowity koszt pożyczki 0 zł; całkowita kwota do zapłaty 2000 zł, okres obowiązywania umowy 40 dni. Stan na dzień 01.06.2021.

4

Kwota pożyczki: 500 - 5000 zł

Okres spłaty: 61 dni

RRSO:
513.89%

* Okres spłaty i warunki pożyczki są ustalane indywidualnie.

* Okres spłaty i warunki pożyczki są ustalane indywidualnie.

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki: Jednorazowa opłata rejestracyjna wynosi 0,01 zł. Pożyczka 1300 zł na 61 dni; Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 513,89%; całkowita kwota pożyczki: 1300 zł; oprocentowanie zmienne w skali roku: 7,2%; całkowity koszt pożyczki: 209,10 zł , w tym: Prowizja 201,41 zł, Odsetki 7,69 zł; okres obowiązywania umowy: 61 dni; całkowita kwota do spłaty: 1509,10 zł. Kalkulacja na dzień 23 lutego 2021.

5

Kwota pożyczki: 200 - 10000 zł

Okres spłaty: 61 dni

RRSO:
0%

* Okres spłaty i warunki pożyczki są ustalane indywidualnie.

* Okres spłaty i warunki pożyczki są ustalane indywidualnie.

Jednorazowa opłata rejestracyjna wynosi 0,01 zł. Pierwsza pożyczka wybrana na okres 61 dni na 600 zł kosztuje 0 zł. Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki objętej promocją: RRSO (Rzeczywista roczna stopa oprocentowania) wynosi 0%, przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 600 zł, całkowita kwota do spłaty 0 zł, RSO (roczna stopa oprocentowania) stałe oprocentowanie wynosi 0%, całkowity koszt 0 zł, w tym Prowizja 0 zł, odsetki kapitałowe 0 zł, czas obowiązywania umowy 61 dni. Jednorazowa opłata rejestracyjna wynosi 0,01 zł.

6

Kwota pożyczki: 500 - 6000 zł

Okres spłaty: 62 dni

RRSO:
523%

* Okres spłaty i warunki pożyczki są ustalane indywidualnie.

* Okres spłaty i warunki pożyczki są ustalane indywidualnie.

Opłata rejestracyjna 0,01 PLN (zwracana pożyczkobiorcy); całkowita kwota pożyczki 1500 PLN; czas obowiązywania umowy 62 dni; oprocentowanie zmienne w skali roku 7,2% (odsetki maksymalne); prowizja 240,15 PLN; odsetki kapitałowe 18,35 PLN; całkowity koszt pożyczki 258,50 PLN; całkowita kwota do zapłaty 1758,50 PLN; Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 154,98%. Stan na dzień 29.05.2020 r. Odsetki za nieterminową płatność pożyczki naliczane są w wysokości dwukrotności wysokości odsetek ustawowych za opóźnienie, tj. dwukrotności sumy stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego i 5,5 punktów procentowych (odsetki maksymalne za opóźnienie). Ponadto Pożyczkobiorca może zostać obciążony kosztami dochodzenia niespłaconej pożyczki na drodze sądowej i egzekucyjnej.

 

Kto może skorzystać z oferty pożyczek przez internet na konto?

Propozycja pożyczek chwilówek wypłacanych wprost na rachunek bankowy klienta, w ramach procedury online, jest skierowana do osób pełnoletnich, które mają polskie obywatelstwo. Niektóre firmy wymagają, by klient miał określony wiek, np. pomiędzy 21 a 70 lat. 

Warunkiem jest jednak przede wszystkim to, że zainteresowani muszą mieć odpowiednią historię kredytową, która sprawdzana jest na podstawie złożonego oświadczenia. Do weryfikacji potrzebne jest konto bankowe na dane klienta starającego się o uzyskanie pożyczki. 

Zdarza się, że zobowiązanie przyznawane jest dopiero sprawdzeniu wpisów na temat klienta w bazach dłużników BIK – Biurze Informacji Kredytowej lub w biurach informacji gospodarczej, jak BIG InfoMonitor czy KRD. Firmy działające w sektorze pozabankowym w sposób liberalny podchodzą do takiej weryfikacji wiarygodności kredytowej klientów, choć wiele adnotacji świadczących o braku rzetelności w wypełnianiu zobowiązań finansowych świadczyć może na niekorzyść wnioskodawcy i może być realną podstawą do odrzucenia wniosku.

Na co zwrócić uwagę przy analizowaniu ofert pożyczkowych online?

Zanim skorzystamy z pożyczki online na konto bankowe, najlepiej abyśmy porównali ze sobą kilka takich ofert. Na uwagę zasługuje nie tylko wysokość oprocentowania nominalnego, ale RRSO pożyczki – Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania, obrazująca wszystkie koszty, jakie klient ponosi w związku ze skorzystaniem z oferty. Zainteresowany powinien być świadomy całkowitych kosztów kredytowania. Warto w tym celu zerknąć na aktualny ranking chwilówek lub ranking pożyczek online, w których przedstawione są najlepsze oferty pozyczki przez internet. 

Niektóre firmy pożyczkowe skłonne są udzielić nowym klientom pierwszego zobowiązania za darmo, w tym także przez internet na konto. Jeśli dana osoba nigdy wcześniej nie korzystała z oferty konkretnej firmy, a spełnia jej wymagania, może zaciągnąć darmową pożyczkę online (chwilówkę) i szybko otrzymać wypłatę środków na konto bankowe.

Zaletą pożyczki przez internet jest to, że można się o nią ubiegać przez cały czas – niezależnie od pory dnia i nocy. Bardzo często wnioski klientów są rozpatrywane nie przez pracowników firmy, ale automatycznie, według założonego z góry algorytmu. Pożyczkodawcy deklarują, że są w stanie wypłacić środki nawet w ciągu kilkunastu minut od chwili złożenia wniosku lub wydania decyzji, ale ostatecznie będzie to zależało od tego, w jakich terminach są realizowane sesje bankowe. 

Powrót
ILE PIENIĘDZY POTRZEBUJESZ?
1500
min. 100 zł max. 25 000 zł
NA
24 mies.
min. 3 miesiące max. 60 miesięcy

Rata już od: 100zł*

RRSO już od: 0,00%*